Stomatologia Szczecin

70-402 Szczecin, Polska Kaszubska 59/1 Centrum

tel.: 91 820 48 81 | email: info@stomatologia-kaszubska.pl | | Gabinet czynny: poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00, Sobota 10:00 - 15:00 | Jak do nas trafić Stomatologia Szczecin

Nasi doświadczeni stomatolodzy oferują kompleksową i w pełni profesjonalną opiekę w zakresie stomatologii zachowawczej oraz profilaktyki.

Każdemu pacjentowi zgłaszającemu się do naszego Centrum zapewniamy zakres dokładnych badań opartych na najnowocześniejszych metodach oraz indywidualny plan leczenia dostosowany do potrzeb i wymagań. Dysponujemy sprzętem umożliwiającym pełną diagnostykę uzębienia:

Dzięki niej możliwa jest pełna wizualizacja wnętrza jamy ustnej pacjenta na monitorze mająca na celu przedstawienie jakie zabiegi są wymagane oraz pokazanie efektu końcowego po leczeniu.

Umożliwia nam szybką i dogłębną diagnozę poprzez uzyskanie cyfrowego obrazu. Zaletą tego badania jest przede wszystkim znaczna redukcja dawki promieniowania (80-90%)

Zdjęcie pantomograficzne obrazuje nam wszystkie zęby oraz okoliczne struktury anatomiczne. Jest bardzo przydatne przy ocenie ogólnego stanu uzębienia, planowaniu leczenia oraz ocenie efektów.

W naszych gabinetach oferujemy Państwu pełną gamę usług z zakresu stomatologii zachowawczej:

Stosujemy najlepsze materiały wiodących firm do wypełnień ubytków. Dostępne są one w pełnej gamie odcieni co pozwala na idealne dopasowanie kosmetyczne do tkanki zęba, a także funkcjonalne odtworzenie brakującego fragmentu.

Tego typu odbudowę wykonujemy w sytuacji, gdy istnieje prawdopodobieństwo złamania słabego, martwego zęba. Polega ona na wkręceniu wkładu tytanowego do kanału, zacementowaniu i odbudowie za pomocą materiałów światłoutwardzalnych.

Dzięki tego typu wkładom możliwa jest odbudowa martwego zęba mająca na celu wzmocnienie korzenia i korony, przy zachowaniu pełnej estetyki wykonania.

Stanowią uzupełnienia samodzielne, idealnie rekonstruujące kształt zęba oraz jego barwę. Są wyjątkowo trwałe, odporne na ścieranie, nie ulegają przebarwieniom. Wykonuje się je przy współpracy z technikiem dentystycznym, a następnie osadza w odpowiednio przygotowanym ubytku.

W naszym Centrum zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę i wykonujemy zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod. Możemy wśród nich wymienic:

Czyli usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych.

Polerowanie powierzchni zębów oraz korzeni w celu zminimalizowania szorstkości sprzyjającej odkładaniu się kamienia i osadu.

Zabieg mający na celu usunięcie przebarwień, osadu za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem dwuwęglanu sodu. Stosuje się także jako przygotowanie przed wybielaniem zębów oraz jako uzupełnienie skalingu. W naszym Centrum posiadamy smakowy "piasek" dzięki czemu sam zabieg staje się przyjemniejszy dla pacjenta.

Lakierowanie - zabieg polega na pokryciu szkliwa zębów warstwą fluoru w stężonej postaci w celu wzmocnienia, co skutkuje zwiększeniem odporności na próchnicę. Ponadto fluor znosi nadwrażliwość i zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej

To inaczej wypełnianie bruzd i zagłębień zdrowych zebów półpłynnym materiałem światłoutwardzalnym z dodatkiem fluoru w celu zabezpieczenia przed próchnicą.


adres


Realizacja umowy o dofinansowanie projektu "Podniesienie konkurencyjności SNZOZ DENT-MAR w Szczecinie poprzez stworzenie nowego oddziału firmy i wprowadzenie nowych innowacyjnych usług - dofinansowanie adaptacji lokalu i zakupów wyposażenia", numer umowy o dofinansowanie UDA – RPZP.01.01.01-32-369/09-00.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

program unia europejska