Implanty Szczecin

70-402 Szczecin, Polska Kaszubska 59/1 Centrum

tel.: 91 820 48 81 | email: info@stomatologia-kaszubska.pl | | Gabinet czynny: poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00, Sobota 10:00 - 15:00 | Jak do nas trafić Implanty Szczecin

Nasz gabinet oferuje usługę uzupełniania brakujących zębów oferując implanty. Dzięki tej usłudze zwiększa się zarówno estetyka jamy ustnej jak i komfort codziennego życia. Zastosowanie nowoczesnej technologii oraz wysokie kompetencje naszego zespołu sprawią, iż po wykonaniu zabiegu Państwa zęby będą wyglądać naturalnie i zdrowo.

Na czym polega zabieg? Implant zostaje osadzony za pomocą specjalnego wkrętu tytanowego który dzięki zgodności z tkankami dziąseł imituje naturalny korzeń zęba. Z drugiej strony wkrętu umieszczony jest implant, który wygląda identycznie jak naturalny ząb i którego nikt nie będzie od naturalnego zęba odróżnić.

Sam zabieg jest poprzedzony opracowaniem tzw. nawigacji implatnologicznej czyli przy użyciu tomografii komputerowej. Na jej podstawie powstaje symulacja osadzenia zęba w komputerze. Tak przygotowane działanie praktycznie niweluje ewentualne komplikacje, a przeprowadzony później zabieg jest bezpieczny.

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów oraz umówienia się na wizytę.

To rutynowy zabieg odtwarzający nie tylko brakujące zęby, ale utrzymujący kość w kolejnych latach. Usuwanie zęba często skutkuje zanikiem kości, co obija się m.in. na estetyce całej twarzy powodując, np. zapadanie się profilu twarzy. Dlatego w każdym wieku należy uzupełniać implantami brakujące zęby. Należy to robić, jak najszybciej po usunięciu zębów, zanim kość zacznie zanikać, a sąsiadujące z luką zęby zaczną się przemieszczać.

Leczenie implantologiczne pozwala w sposób maksymalnie naśladujący naturę uzupełnić utracone z różnych przyczyn zęby. Uzupełnienie to jest rozwiązaniem długotrwałym, poprawiającym wygląd i jakość życia. Dzięki implantom możemy rozwiązać problemy nierozwiązywalne w ramach klasycznej protetyki. Jest to alternatywa dla tradycyjnych mostów, które wymagają oszlifowania własnych zębów oraz dla ruchomych protez, które choćby najlepiej i najstaranniej wykonane nie są rozwiązaniem komfortowym dla pacjenta.

Implanty dentystyczne zapobiegają utracie tkanki kostnej, przez co również mają pośredni wpływ na rysy twarzy. W miejscu brakującego zęba kość zaczyna zanikać, a długotrwały proces zaniku kości prowadzi do przedwczesnej utraty zdrowych zębów i zmiany rysów twarzy. Szczęka i żuchwa zapadają się, usta stają się cieńsze, a nos ulega nienaturalnemu wydłużeniu i zbliża się do brody. Powstaje więcej zmarszczek w okolicy szyi i ust. W efekcie twarz zyskuje charakterystyczny starczy wygląd. Zaburzenie funkcji układu żucia wpływa na obciążenie stawów. Dlatego też implanty powinny być umieszczone możliwie jak najszybciej po utracie zęba, by zapobiec już we wczesnym stadium utracie kości i zapewnić piękny i zdrowy wygląd twarzy.

Nowoczesne implanty to wiele korzyści dla Pacjenta. Dla osób które straciły jeden lub więcej zębów, tak jak miliony innych osób, nieprzyjemne konsekwencje tej straty są dobrze znane. Brak zębów jest bardzo krępujący, wiąże się z mniej atrakcyjnym wyglądem, zażenowaniem z powodu luźnej protezy, bólem, trudnościami z jedzeniem, mniej aktywnym stylem życia. Wybierając implanty można rozwiązać wszystkie te problemy.

Główne zalety implantów są następujące:

Doskonała estetyka. Dobrze wykonany implant jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów i zapewnia naturalny wygląd uzębienia. Implanty przywracają pacjentowi piękny uśmiech i pewność siebie.

Zahamowanie procesu starzenia twarzy.Kiedy dochodzi do utraty zęba, w miejscu gdzie wcześniej był ząb dochodzi do zaniku kości szczeki i żuchwy. Może to powodować zmiany kształtu twarzy. Implant dentystyczny wszczepiony w miejscu utraconego zęba stymuluje rozwój i wzrost kości oraz zapobiega utracie cennej struktury wyrostka zębodołowego. Kształt szczęki i linia dziąseł pozostaje niezmieniona, co jest równoznaczne z zahamowaniem starzenia.

Lepsza funkcjonalność. Po całkowitym połączeniu (osteointegracji) implantów z kością, funkcjonują one tak dobrze jak zęby naturalne. Umożliwiają jedzenie dowolnych produktów i wyraźną mowę. Dzięki stałemu połączenia z kością, implanty eliminują dyskomfort ruchomych protez.

Lepsza higiena zębów. W przeciwieństwie do mostów i protez ruchomych, które wymagają specjalnej pielęgnacji, dbanie o implanty dentystyczne wymaga tylko regularnego szczotkowania, nitkowania oraz standardowych wizyt u stomatologa dwa razy w roku, czyli tak jak w przypadku naturalnych zębów.

Brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów. W przypadku implantów, odbudowa jest niezależna od innych zębów. Gdy uzupełniamy brakujący ząb implantem, nie doszlifowuje się sąsiednich, często zdrowych zębów, co jest konieczne przy uzupełnieniach protetycznych.

Trwałość. Implanty zbudowane są z tytanu i dzięki temu są bardzo trwałe. Z odpowiednią pielęgnacją, implanty mogą przetrwać przez całe życie.

Piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości to nowa rewolucyjna technika osteotomii i osteoplastyki, wykorzystująca mikrodrgania specjalnych końcówek i zapewniająca dokładność, jakiej nie oferują tradycyjne instrumenty chirurgii kostnej. Została wynaleziona przez włoskiego chirurga dr Tomaso Vercellottiego. Cięcia są mikrometryczne, selektywne i pewne, a rozprowadzana chmura płynu soli fizjologicznej uniemożliwia przegrzanie się tkanek. Ponadto urządzenie to zapewnia wolne od krwi pole operacyjne .

Największą jednak zaletą PIEZOSURGERY jest bezpieczeństwo i precyzja zabiegu, ponieważ nie powoduje ono jakiegokolwiek uszkodzenia tkanki miękkiej, gdyż do jej rozcięcia konieczne są drgania o innej częstotliwości. Dlatego też stosowanie urządzenia Piezosurgery umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych w pobliżu wrażliwych struktur (np. naczyń krwionośnych, włókien nerwowych, błony śluzowej zatoki szczękowej itp.), nie powodując ich uszkodzenia.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, przypadkowy kontakt z tkanką miękką nie prowadzi do jej rozcięcia, ponadto wielkość siły, jaką należy włożyć wykonując cięcie jest wyraźnie mniejsza. Urządzenie to zapewnia również równomierną głębokość cięcia. Piezosurgery stosujemy w:

- implantologii (przygotowanie łoża kostnego, podniesienie dna zatoki szczękowej-sinus lift, pobranie kości autogennej do przeszczepu, dystrakcja grzbietu wyrostka itp.)

- chirurgii stomatologicznej (ekstrakcje, resekcje, usunięcie torbieli)

- chirurgii szczękowo-twarzowej

- chirurgii periodontologicznej

Niewystarczająca dla wprowadzenia implantu wysokość kości wyrostka zębodołowego zdarza się często w bocznym odcinku szczęki, głównie szczęki bezzębnej, której pneumatyzacja, czyli powiększanie się, wzrasta stopniowo w trakcie życia i w miarę utraty zębów. Skłoniło to do poszukiwania technik operacyjnych, które umożliwiłyby stosowanie implantów w tych właśnie okolicach. Jedną z takich metod jest podnoszenie dna zatoki szczękowej i wprowadzenie kości autogennej lub biomateriału kościotwórczego w przestrzeń powstałą między dnem zachyłka zębodołowego zatoki szczękowej, a uniesioną błoną śluzową wyścielającą ten zachyłek.

Pierwszą operację podniesienia dna zatoki szczękowej z dojścia bocznego (tzw. lateral window sinus lift) wykonał w 1975 roku Tatum, a w 1994 Summers po raz pierwszy podniósł dno zatoki szczękowej metodą zamkniętą (z dojścia przez grzbiet wyrostka).

Zgodnie z powyższym stosuje się dwie chirurgiczne techniki podniesienia dna zatoki szczękowej:

1. Technika okna bocznego (metoda otwarta podniesienia zatoki szczękowej) jest stosowana z jednoczasowym lub odroczonym wszczepieniem implantów. Jednoczasowe wszczepienie implantów rekomendowane jest wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, aby oszczędzić pacjentowi wykonanie drugiego zabiegu chirurgicznego. Czynnikiem decydującym jest wysokość wyrostka (co najmniej 4 mm), pozwalająca na uzyskanie dobrej pierwotnej stabilizacji implantów.

Jeśli wysokość kości wyrostka jest mniejsza niż 4 mm, konieczne jest postępowanie dwuetapowe:

Poprzez okno dostępu do zatoki podnosi się błonę śluzową zatoki, a następnie przestrzeń wypełnia się biomateriałem lub kością autogenną i pokrywa specjalną membraną. Okres gojenia trwa do 6 miesięcy.

Technika okna bocznego umożliwia zwiększenie wysokości wyrostka (grubości dna zatoki szczękowej) o 5-10 mm.

W naszej klinice oprócz metody tradycyjnej, podniesienie dna zatoki szczękowej wykonujemy wykorzystując nowoczesne piezoelektryczne urządzenie PIEZOSURGERY, które gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu, ponadto sprzyja szybszemu gojeniu pozabiegowemu.

Przestrzeganie higieny i regularne wizyty kontrolne u stomatologa gwarantują zdrowie jamy ustnej - wiemy to nie od dziś. O tym obowiązku powinny pamiętać także osoby, które mają implanty. Dzięki temu będą mogły się nimi cieszyć przez wiele lat.

Zęby tracimy zazwyczaj w wyniku własnego zaniedbania i rozwoju próchnicy, chorób przyzębia czy urazów. Najnowocześniejszym sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu są implanty. Pozwalają one zastąpić utracone zęby, zapewniając komfort najbardziej zbliżony do fizjologii. Warto wiedzieć, co robić, by cieszyć się odzyskanym w ten sposób uśmiechem przez długi czas.

Warunkiem powodzenia implantacji jest dbanie o higienę jamy ustnej, zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i w później. Tuż po zabiegu najistotniejsze jest utrzymanie okolicy wszczepionych implantów w jak najbardziej sterylnym stanie. Rana pozabiegowa jest bowiem idealnym miejscem dla wniknięcia bakterii, a na szwach szybko gromadzi się osad. Dlatego przez dwie godziny po zabiegu należy unikać jedzenia i picia. Po upływie tego czasu można wypić zimny napój, a po czterech godzinach zjeść coś zimnego i delikatnego. Ciepłe pokarmy można spożywać dopiero po 24 godzinach. W ciągu pierwszej doby nie powinno się też płukać jamy ustnej, ani myć zębów w okolicy miejsca, w którym wprowadzono implant. Oprócz tego przynajmniej na kilka dni po zabiegu warto wyeliminować inne czynniki zwiększające ryzyko odrzucenia wszczepu, niezwiązane bezpośrednio z jamą ustną, i zrezygnować z wysiłki, basenu czy sauny.

- Zalecamy też pacjentom unikanie palenia papierosów i spożywania pokarmów o wysokiej lepkości, a także dań mlecznych i mącznych, które przyczyniają się do powstawania osadu. Jego pojawienie się na ranie pozabiegowej może doprowadzić do zapalenia dziąsła i odrzucenia implantu.

Przez pierwszy tydzień okolicę, którą poddano zabiegowi, zaleca się czyścić miękką szczoteczką, która pozwoli myć zęby bez podrażniania tkanek. Konieczne jest też stosowanie pasty do zębów o podwyższonych właściwościach bakteriostatycznych oraz płukanki i leków zaleconych przez stomatologa. Po upływie tego czasu podstawą jest standardowe dbanie o higienę.

- Częste mycie zębów, płukanie jamy ustnej specjalnym płynem oraz czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną zaleca się wszystkim osobom, którym zależy na nieskazitelnym uśmiechu, a w szczególności pacjentom, którzy mają wprowadzone implanty.

Po zabiegu implant pozostaje w kości "w spokoju" od trzech do sześciu miesięcy. W tym czasie zachodzi proces osteointegracji, czyli łączenia się kości z implantem. Po jego zakończeniu implant jest mocno zakotwiczony w kości i może stanowić element mocujący dla planowanej pracy protetycznej. Aby osteointegracja przebiegła prawidłowo, po każdym zabiegu pacjent powinien regularnie pojawiać się u stomatologa. Pierwszą wizytę kontrolną należy odbyć w ciągu pierwszych trzech dni. Podczas niej specjalista nie tylko zbada stan okolicy rany pozabiegowej, ale też ponownie poinstruuje, jak dbać o higienę i odpowie na wszystkie pytania. Po około siedmiu dniach po zabiegu następuje zazwyczaj kolejna wizyta w gabinecie, zdjęcie szwów i kontrola higieny. W trakcie kontroli po trzech-sześciu miesiącach można rozpocząć prace protetyczne. Do swojego implantologa należy także niezwłocznie się zgłosić w razie jakichkolwiek dolegliwości pomiędzy zaplanowanymi wizytami.

Przy odpowiednim postępowaniu pacjenta nie ma ustalonej granicy trwałości implantów. Wszystko zależy m.in. od ilości i jakości kości, stanu jamy ustnej oraz rodzaju uzupełnienia protetycznego, a także ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

- Dla trwałości implantów i zachowania długoletniej gwarancji szczególnie ważne są też systematyczne wizyty kontrolne. O ich częstotliwości decyduje lekarz. W przypadku większości pacjentów zalecamy kontrolę raz na pół roku lub raz na rok.

Podczas takiej wizyty kontrolowany jest stan zębów i dziąseł, a także wykonywane są niezbędne zabiegi profesjonalnego oczyszczania na implantach. Dbanie o higienę jamy ustnej pozwala uniknąć większości problemów z uzębieniem. Jeśli będziemy przeciwdziałać stanom zapalnym w jamie ustnej i regularnie kontrolować uzębienie u dentysty, możemy cieszyć się implantami naprawdę długo - często nawet kilkadziesiąt lat.

centrum implantów

adres


Realizacja umowy o dofinansowanie projektu "Podniesienie konkurencyjności SNZOZ DENT-MAR w Szczecinie poprzez stworzenie nowego oddziału firmy i wprowadzenie nowych innowacyjnych usług - dofinansowanie adaptacji lokalu i zakupów wyposażenia", numer umowy o dofinansowanie UDA – RPZP.01.01.01-32-369/09-00.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

program unia europejska